Право на приватизацію захищено

19 ноября, 2013

До АБ Кушнарьова звернулась С.І. Васюта, ветеран праці, учасник Великої вітчизняної війни, з проханням допомогти захистити свої законні права від неправомірних дій державних службовців.

У вересні 2011 р. рішенням Бориспільської міської Ради Київської області С.І. Васюті було необґрунтовано відмовлено у наданні дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо складання документів на право власності на земельну ділянку у м. Борисполі для будівництва і обслуговування житлового будинку, де вона проживає, господарських будівель і споруд.

Предметом спорів між сторонами було різне визначення статусу будинку, в якому проживає С.І. Васюта. Бориспільська міська Рада Київської області із нез’ясованих причин, які не могли пояснити судам навіть її повноважні представники, вважала цю будівлю багатоквартирним будинком, на який не розповсюджується встановлений законом порядок передачі
земельних ділянок у власність громадян.

При цьому державним органом були проігноровані численні норми і документи, у т.ч. правовстановлюючі на нерухомість, згідно з якими С.І. Васюта багато років проживає саме в одноквартирному будинку зблокованого типу, земельну ділянку під яким можна приватизувати на законних підставах.

Спираючись на це, С.І. Васюта вимушена була оскаржити протиправне рішення, і у серпні поточного року постановою Бориспільського міськрайонного суду Київської області як адміністративного згадане рішення Бориспільської міської Ради Київської області було визнане незаконним і скасоване. Державний орган був зобов’язаний судом у місячний термін повторно розглянути відповідну заяву С.І. Васюти і прийняти по ній рішення з дотриманням вимог законодавства, тобто – з урахуванням статусу будинку як одноквартирного.

Втім, Бориспільська міська Рада Київської області не звернула уваги на очевидні факти, підтверджені судом, і оскаржила невигідне для неї рішення до суду апеляційної інстанції.

19 листопада 2013 р. відбулось засідання Київського апеляційного адміністративного суду. Інтереси С.І. Васюти представляла Вікторія Негода, молодий спеціаліст нашого
Бюро. За підсумками слухання було винесене цілком прогнозоване і законне рішення про відмову у задоволенні апеляційної скарги як необґрунтованої. Рішення суду першої інстанції залишилось без змін і з цього моменту є загальнообов’язковим  до виконання.

Подальший процес виконання вказаних судових рішень на користь С.І. Васюти контролюватиметься співробітниками АБ Кушнарьова.