Відбувся круглий стіл з проблематики реформування правоохоронних органів України

31 октября, 2013

Проблема ефективності функціонування системи правоохоронних органів нашої країни далеко не нова і актуальна стільки, скільки існує українська держава. І дедалі ця проблема не тільки не покращується, а й, на думку багатьох спеціалістів, тільки погіршується.

Як подолати негативні явища в цій сфері і нарешті зробити великий крок на нашому довгому шляху до цивілізованої Європи і бути прийнятими до світової спільноти, що неможливе без беззаперечного дотримання належного рівня захисту прав і свобод громадян, – вирішували на черговому круглому столі на тему «Питання концептуалізації реформи правоохоронної системи України», що відбувся 30 жовтня 2013 року у Національному інституті стратегічних досліджень.

До участі у заході були запрошені вчені, державні службовці, народні депутати, незалежні експерти. Загалом учасниками круглого столу стали близько 60 осіб, які представляли Раду національної безпеки і оборони України, Адміністрацію Президента України, Міністерство внутрішніх справ України, Генеральну прокуратуру України, Службу безпеки України, податкову міліцію Міністерства доходів із зборів України, комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Збройні сили України, Державну прикордонну службу України, науково-дослідні заклади, громадські і благодійні організації, профспілки, вищі навчальні заклади юридичного профілю та ін. Від Адвокатського бюро Кушнарьова участь у заході взяв його керівник адвокат В.Г. Поляновський, представник І.В. Кушнарьова.

На зустрічі був обговорений великий перелік актуальних питань проблематики, зокрема, щодо основних принципів, що мають лягти в основу концепції реформ, проблеми їх організаційного, нормативно-правового, кадрового, фінансового, наукового, інформаційного забезпечення, необхідність та міра застосування в Україні закордонного досвіду в цій сфері та багато інших.

У підсумку учасники дійшли згоди, що роботи у цьому напрямку ще дуже і дуже багато і тільки спільними зусиллями можна досягти поставленої мети. І круглі столи подібні цьому, на яких мають можливість обмінятися думками і своїм баченням проблеми кращі з кращих в своїй сфері, мають в цьому всебічно сприяти.