До питання про бездіяльність органів Державної виконавчої служби

14 июня, 2013

З лютого місяця в Дніпровському районному суді м. Києва тривав судовий розгляд скарги Н.Д. Будовської, клієнта АБ Кушнарьова, на бездіяльність відділу Державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстицій м. Києва. 

Мова йде про невиконання рішення Дніпровського районного суду м. Києва про вселення Н.Д. Будовської до належної їй квартири і зобов’язання гр-ки А. не чинити їй в цьому будь-яких перешкод. По причині категоричної відмови А. від добровільного виконання цього судового рішення, яке набрало чинності ще у квітні 2012 р., а також відсутності будь-яких зрушень з примусового його виконання в межах відповідного виконавчого провадження, формально відкритого у листопаді 2012 р., до суду було подано відповідну скаргу.

Судове провадження ускладнювалось цілковитим ігноруванням процесу з боку органу ДВС, який не забезпечив явку державного виконавця або іншого повноважного представника на жодне судове засідання, а також не виконував вимоги суду стосовно надання на ознайомлення матеріалів виконавчого провадження. Подібне зневажливе ставлення органу ДВС до суду, а також той факт, що його протиправна бездіяльність не припинилась до останнього моменту, були відповідним чином оцінені судом, і 14 червня 2013 р. суд прийняв рішення про задоволення скарги Н.Д. Будовської у повному обсязі. Суд визнав неправомірною бездіяльність органу ДВС при «виконанні» зазначеного вище судового рішення на користь Н.Д. Будовської і зобов’язав його у передбаченому законодавством порядку і строки здійснити заходи з належного (своєчасного, повного і неупередженого) примусового виконання відповідного виконавчого листа.

Залишається лише сподіватися, що це судове рішення прозвучить своєрідним попереджувальним дзвінком для державних виконавців і надалі їх діяльність не буде викликати у нашого Клієнта справедливих нарікань.