Справа Аскєрова: отримане чергове позитивне судове рішення

24 мая, 2013

За період, що минув після винесення Київським районним судом м. Одеси попереднього рішення по скарзі гр-на Аскєрова у січні поточного року, була проведена величезна робота, направлена на забезпечення неухильного виконання цього судового рішення, проведення слідчими органами ретельного розслідування обставин злочину і притягнення осіб, винних у неправомірних діях відносно пайщиків ЖБК «Гармонія», до відповідальності, а також компенсації постраждалим нанесеної матеріальної і моральної шкоди.

Натомість, усі зусилля гр-на Аскєрова залишились марними. Більше того, формально включивши відомості про відповідний злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань, але не наповнивши зміст проведеного розслідування реальними слідчими діями на виконання вимог суду, міліція 14 травня винесла постанову про закриття відповідного кримінального провадження «за відсутністю ознак складу злочину».

На подібний розвиток подій потерпілий Аскєров міг відреагувати лише одним дієвим заходом, право на який надане йому законодавством: за допомогою співробітників АБ Кушнарьова була підготовлена і направлена до Київського районного суду м. Одеси чергова скарга на дії слідчих органів, цього разу – з вимогою про скасування постанови від 14 травня 2013 р. і зобов’язання відділу міліції провести необхідні слідчі дії.

23 травня 2013 р. за участю представника гр-на Аскєрова, адвоката АБ Кушнарьова В.Г. Поляновського, у вказаному суді відбулось слухання цієї скарги. Оцінивши всі доводи скаржника, надавши їм належної правової оцінки, суд у підсумку прийняв єдине можливе і правильне рішення – задовольнив скаргу гр-на Аскєрова, скасувавши постанову Київського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області від 14 травня 2013 р. про закриття кримінального провадження, відкритого за обставинами навколо «будівництва» ЖБК «Гармонія» будинку і ненадання в ньому квартир своїм пайщикам.

Після набрання рішенням суду від 23 травня 2013 р. законної сили воно буде пред’явлене до виконання у порядку, передбаченому законодавством».