Президент України підписав закон про Державне бюро розслідувань

15 января, 2016

14 січня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав закон про Державне бюро розслідувань. Цей закон був прийнятий Верховною Радою України ще 12 листопада минулого року 241 голосом народних депутатів і з того часу очікував на виявлення волі Гаранта Конституції.

Згідно із законом, на Державне бюро розслідувань України покладається виявлення, розслідування, розкриття і запобігання злочинів, пов’язаних з діяльністю організованих груп і злочинних організацій, випадків катувань і інших злочинів, пов’язаних із жорстоким, нелюдським і таким, що принижує гідність, поводженням, злочинів, скоєних прокурорами, слідчими (детективами) і іншими працівниками правоохоронних органів.

Директора Бюро призначатиме Президент України по поданню Прем’єр-Міністра, яке той, у свою чергу, готуватиме на підставі рішення конкурсної комісії.

Слід звернути увагу на прикінцеві і перехідні положення закону, які передбачають, що він набирає чинності з дня фактичного створення ДБР Кабінетом Міністрів України, але не пізніше 01 березня 2016 року (за виключенням положень щодо конкурсної комісії).