Парламентарії прийняли за основу законопроекти щодо виконавчого провадження в новому форматі

8 октября, 2015

 

Більшістю від конституційного складу депутати Верховної ради України 08 жовтня проголосували за прийняття за основу законопроекту № 2507а “Про виконавче провадження” і законопроекту № 2506а “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів”.

Законопроекти передбачають функціонування автоматизованої системи виконавчого провадження, створення Єдиного реєстру боржників, запровадження в Україні інституту приватних виконавців. З прийняттям закону примусове виконання судових рішень і рішень інших органів покладатиметься, окрім органів Державної виконавчої служби, у певних випадках і на приватних виконавців. Проектом передбачений перелік випадків, коли виконавче провадження буде мати право здійснювати лише державний виконавець (рішення про відібрання дитини, про виселення та вселення фізичних осіб, про конфіскацію майна та ін.). Міністерство юстиції України вестиме Єдиний реєстр приватних виконавців України.

Інтерес представляє положення проекту стосовно того, що приватний виконавець зобов’язаний застрахувати свою цивільно-правову відповідальність перед третіми особами. Мінімальний розмір страхової суми становить 1000 мінімальних розмірів заробітної плати, але не менше 10 % від загальної суми стягнення за виконавчими документами, які перебувають на виконанні у приватного виконавця протягом року. Такий виконавець не матиме права здійснювати виконавчі дії, якщо сума стягнення за усіма виконавчими документами у нього на виконанні перевищуватиме розмір страхової суми.

Найближчими місяцями планується робота над доопрацюванням законопроектів з тим, щоб орієнтовно на початку 2016 року закони набули чинності.