Представник АБ Кушнарьова відвідав круглий стіл за участю Генерального прокурора України

27 августа, 2015

27 серпня 2015 р. в будівлі Генеральної прокуратури України відбувся круглий стіл за участі Генерального прокурора України В. Шокіна на тему: «Нові підходи до кадрового забезпечення органів прокуратури України».

До участі в заході залучився представник АБ Кушнарьова. В роботі круглого столу також взяли участь перший заступник Генерального прокурора України Юрій Севрук, народний депутат України Ірина Суслова, директор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Юрій Шемшученко, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Станіслав Кравченко, директор Інституту аналізу та прогнозування Юрій Лісничий, голова Комітету захисту прав людини при НААУ Ганна Колесник та інші представники громадськості, судді, адвокати, експерти та науковці.

Віктор Шокін нагадав присутнім про проведення першого етапу конкурсу на заміщення вакантних посад керівників місцевих прокуратур та їх заступників, який розпочнеться 5 вересня, а також зробив особливий наголос на створенні так званої «молодіжної прокуратури». Він наголосив, що найбільшим пріоритетом в діяльності прокуратури на даний час є повернення довіри людей до прокуратури.

Учасники заходу обговорили питання підбору та підготовки кадрів для органів прокуратури в нових умовах, організації роботи прокуратури на найближчий час, чи вплинуть ці нові критерії відбору працівників на якість роботи прокуратури тощо. В ході обговорення учасники круглого столу висловили впевненість у неминучості процесу оновлення прокуратури.

Були обговорені актуальні питання щодо підвищення ефективності цього процесу.  Так, була висловлена стурбованість тим, що із позбавленням прокуратури деяких функцій замінити її виконання іншим органом так і не вдалося. Окрім того, деякі учасники обговорення висловлювали переконання, що оновлення прокуратури неможливе без масштабного навчання прокурорами, які мають досвід, а також, що реформа прокуратури тісно пов’язана з реформою судових та інших правоохоронних органів.

Перший заступник Генерального прокурора України наголосив, що для спеціалістів не з прокуратури, які успішно пройдуть конкурс, буде проводитись навчання. У зв’язку з цим також на дискусію було винесене питання, який строк необхідний для того, щоб забезпечити належним чином подальшу підготовку працівників прокуратури.

Окремим напрямком дискусії стало обговорення проблем в якості законодавства, а також його удосконалення у перспективі. Також учасниками дискусії порушено питання необхідності проведення моніторингу для відслідковування того, як відбувається оновлення, хто перевірятиме ефективність роботи прокуратур на місцях тощо.

Присутні поділилися своїми думками, міркуваннями та ініціативами із зазначених питань та дійшли висновку про необхідність подальшого фахового їх обговорення під час наступних круглих столів.