Відбулось спільне засідання комітетів АПУ

12 июня, 2014

05 червня 2014 р. відбулось спільне засідання Комітету з оподаткування і Комітету з кримінального і кримінально-процесуального права Асоціації правників України. Активну участь у засіданні взяв керівник АБ Кушнарьова Віталій Поляновський, член Комітету з кримінального і кримінально-процесуального права АПУ.

В ході зустрічі був обговорений перелік питань, пов’язаних з останніми змінами в законодавстві, зокрема, про створення Фіскальної служби (Служби фінансових розслідувань), їх перспективи і пов’язані з цим ризики, разом з відповідними проектами законів (“Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями і здійснення фінансового контролю” та ін.), іншими нормативними актами.
Особливо жваве обговорення між учасниками викликали питання про передачу повноважень нинішньої податкової міліції, про підпорядкування нових державних структур, а також про необхідність законодавчого позбавлення органу, який проводить і проводитиме досудове розслідування за ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків і зборів), права відкривати кримінальне провадження до моменту узгодження податкового зобов’язання на відповідну суму за Податковим кодексом.
У підсумку учасники заходу зійшлись у думці, що запропоновані новою владою зміни у законодавство не є панацеєю від зловживань, корупції і банального суб’єктивізму з боку чиновників нової формації, тому підлягають подальшому ретельному опрацюванню спеціалістами з точки зору дотримання європейських і світових стандартів не тільки за формою, а й за змістом.