Належному розслідуванню – бути!

13 апреля, 2014

Гр-ка Т.Д. Ступка звернулась до Адвокатського бюро Кушнарьова з проханням допомогти захистити її права, порушені внаслідок дій і бездіяльності працівників Деснянського РУ ГУМВС України в м. Києві.

В грудні 2013 р. в помешканні Ступки була здійснена зухвала крадіжка майна на значну для неї суму, у т.ч. особистих документів. Однак звернення до міліції нічого не дало. В порушення вимог закону, міліцією не були опитані усі заявлені свідки злочину, не був вилучений відеозапис з місця події, з якого можна чітко побачити обставини злочину і встановити особи злочинців. Особи, на яких Ступка прямо вказала як на підозрюваних нею в скоєнні цього злочину, навіть не всі були знайдені і опитані. Міліція навіть не здійснила обов’язковий виїзд з метою проведення огляду місця злочину, а «ретельне розслідування» завершило винесенням постанови про закриття кримінального провадження «за відсутністю складу кримінального правопорушення». Численні звернення Ступки з приводу цих порушень були цинічно проігноровані. У сукупності це може свідчити лише про злісне ухилення правоохоронців від виконання покладених на них законом функціональних обов’язків і неприкриту формальність проведеної «перевірки» заяви Ступки про скоєний злочин.
За допомогою спеціалістів АБ Кушнарьова Т.Д. Ступка звернулась до суду з вимогою про скасування незаконного рішення слідства про закриття кримінального провадження, відкритого за її заявою.
11 березня 2014 р. Деснянський районний суд м. Києва розглянув цю скаргу. Повністю погодившись з наведеними в скарзі доводами, які були підтримані у судовому засіданні представником заявника, суд своїм рішенням скасував оскаржувану постанову, одночасно надавши Деснянському РУ ГУМВС України в м. Києві обов’язкові для виконання вказівки щодо слідчих дій, які необхідно провести в межах повного, всебічного і об’єктивного розслідування цього злочину.
Дотримання органом міліції законності при виконанні цього судового рішення перебуватиме на контролі у співробітників АБ Кушнарьова.